Jak przynieść ulgę zmęczonym oczom?

sposoby na zmęczone oczyBez względu na to, czy naszym problemem jest zmęczenie po nocy, której nie udało nam się przespać w spokoju, wielu godzinach pracy, czy też po trwającej całą noc imprezie, nasze oczy domagają się odpoczynku. Łatwo to zresztą poznać, szybko pojawiają się bowiem wokół nich cienie oraz lekka opuchlizna. Na szczęście, choć wygląda to niezbyt estetycznie, nie mówimy wcale o problemie, z którym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Wśród domowych sposobów umożliwiających uporanie się z tą przypadłością, na szczególną uwagę zasługuje ten, który zakłada wykorzystanie świeżego ogórka lub awokado, okazuje się bowiem, że znajdują one zastosowanie nie tylko w kuchni. Schłodzone wcześniej plasterki należy nałożyć na oczy i utrzymać je tam przez dziesięć lub piętnaście minut. Wykorzystanie tego rozwiązania nie wymaga od nas nakładu sił i środków, a efekt jest naprawdę satysfakcjonujący. Skóra wokół oczu staje się zdecydowanie bardziej odżywiona, chłód zaś skutecznie radzi sobie z opuchliznom. Okazuje się zresztą, że z pomocą przychodzą nam również typowe dla ogórka właściwości rozjaśniające.

Jeśli chcemy pozbyć się cieni pod oczami dobrym pomysłem okaże się wyciśnięcie soku z połowy świeżego ogórka, a w dalszej kolejności – zamoczenie w nim dwóch wacików. Kompresy przygotowane w ten sposób należy ułożyć pod oczami i trzymać tam przez 15 minut. Potem możemy już przemyć twarz wodą. Naturalnym sposobem jest też maseczka z surowego ziemniaka, jeśli bowiem położymy go na powieki, możemy liczyć na poprawę kolorytu skóry. Dobrym pomysłem okazuje się również wykorzystanie kostek lodu, okazuje się bowiem, że zamrożona woda ma nieocenione właściwości, gdy chcemy zmniejszyć opuchliznę pod oczami. Jeśli mamy już gotowe kostki lodu, okrężnym ruchem powinniśmy smarować nimi skórę wokół oczu licząc, że zimno obkurczy naczynia.

problem zmęczonych oczuInnym pomysłem zasługującym na uwagę są okłady z wacików zanurzonych w esencji rumianku lub bławata. Ciekawym sposobem na przyniesienie ulgi oczom jest też nałożenie na nie woreczków czy to po herbacie, czy to po ziołach, choć oczywiście nie można zapominać o tym, że wcześniej powinny one zostać schłodzone w lodówce. A jeśli w domu nie ma składników, które nadają się do przygotowania okładu? Choć brzmi to dość dziwnie, pomocne mogą być łyżeczki. Najpierw należy włożyć je na kilkanaście minut do zamrażalnika, a potem przyłożyć sobie do oczu.