Okulary i soczewki progresywne – co będzie dobrym wsparciem do pracy przy komputerze?

Okulary a soczewki progresywne – wydaje się, że tutaj wybór nie jest oczywisty a to udogodnienie jakie będzie oferowane przez duże produkty. Zanim podejmie się decyzję trzeba się dobrze zapoznać z tekstem jaki tutaj przygotowaliśmy.

Jak wybrać dobre okulary do pracy przy komputerze?

Podstawowa sprawa to wizyta u specjalisty i wykonywanie dokładnego badania wzroku. Dzięki temu będzie można poprawić komfort widzenia i także skoryguje się ewentualnie te pojawiające się wady czy schorzenia. Okulary do komputera jakie będziemy kupować powinny mieć kilka ciekawych udogodnień.

Powłoka antyrefleksyjna

Daje nam możliwość eliminowania refleksów świetlnych tak zwanych odblasków, które są uciążliwe dla naszego wzroku. W ten sposób oko nie będzie zmuszone do wytężonej pracy, co jest związane z eliminowaniem odbitych obrazów.

Powłoka antyelektrostyczna

To takie rozwiązanie, które zapobiega gromadzeniu się na soczewce kurzu. To ważne, w przestrzeni biurowej, która uchodzi jak wiadomo za taką szczególnie zakurzoną.

Dodatkowo powłoka antyelektrostatyczna będzie mogła zmniejszyć szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, które będzie emitowane przez monitory. Idealne okulary do komputera to zerówki, które mają przede wszystkim dawać nam odpowiednie zabezpieczenie jak i też mieć wygodne oprawki, które będą pozwalały na to, by nawet po wielu godzinach czuć się w nich komfortowo.

Czy warto wybrać soczewki progresywne?

Soczewki progresywne to wygodna opcja, która daje możliwość wyraźnie poprawić widzenie na każdą odległość niezależnie od tego jaką mamy wadę wzroku. To możliwe dzięki temu, że umieścić się tam wiele obszarów korekcji w sposób niewidoczny na soczewce. To pozwala na płynną zmianę w mocy. W przypadku pracy przy komputerze soczewki progresywne są najbardziej polecane, ponieważ dają nam również komfort użytkowania klawiatury w bliży, płynne przenoszenie ostrości widzenia na ekran a także daje opcję łatwego skupiania wzroku na dalszych obiektach.

Duże zróżnicowane w zakresie rodzajów soczewek powoduje, że można je również dobierać tak, że będą one w jakieś mierze zindywidualizowane. Osoby, które korzystają z komputera powinny szukać takich, które mają szeroki kanał progresywny. To sprawia, że będą mieli najlepszy możliwy komfort widzenia. Nie brak również tam takich doskonałych elementów jak powłoki – antyrefleksyjna czy elektrostatyczna.

Okulary vs. Soczewki

Nie da się jednoznacznie powiedzieć co będzie lepszym rozwiązaniem, w każdym przypadku wydaje się, że wybór musi mieć charakter indywidualny i uwzględniać preferencje użytkownika. Jednak warto pamiętać, że taką ważną sprawą będzie to, że praca przy komputerze odbywa się w warunkach biurowych i charakteryzuje się to między innymi klimatyzowanym powietrzem, a takowe podrażnia oczy.

Nosiciele soczewek wskazują na znaczący dyskomfort w tym zakresie. Z drugiej strony ilość kurzu jaki będzie gromadzić się w biurze może sprawić, że nasze okulary szybko będą ulegać zabrudzeniu. Dlatego tak naprawdę każdy metodami prób i błędów powinien określić co akurat dla niego będzie najlepszą opcją.