Top 5 wskazówek jak radzić sobie z alergią oczu tej wiosny

Wiosna to pora nowych początków, kiedy zimne, surowe miesiące zimowe są już za nami, kwiaty kwitną, a ludzie zaczynają spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Dla osób z alergiami, wiosna oznacza jeszcze jedną rzecz: cierpienie. Wiosna może być w powietrzu, ale dla alergików, to również pyłki, sierść zwierząt domowych, pleśń i kurz. Te unoszące się w powietrzu alergeny mogą wywołać nieprzyjemne reakcje, takie jak łzawienie oczu, kaszel, kichanie, przekrwienie i ból zatok.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować dyskomfort w sezonie wiosennym.

alergia

Sprawdź nasze 5 najlepszych porad, jak przetrwać sezon alergii na oczy:

 1. Pyłki mają tendencję do zwiększania się w godzinach porannych i wczesnym wieczorem. W tych porach, pozostań w domu i trzymaj okna zamknięte. Jeśli lubisz wczesne poranne ćwiczenia, rozważ alternatywny trening w pomieszczeniu podczas szczytu sezonu alergicznego.
 2. Weź prysznic przed pójściem spać. Robienie tego w nocy może wypłukać wszelkie zalegające alergeny i sprawić, że oczy i okolice nosa będą bardziej czyste, a sen bardziej spokojny.
 3. Miej pod ręką sztuczne łzy. Mogą one tymczasowo złagodzić objawy alergii ocznej poprzez smarowanie oczu, gdy odczuwasz suchość i swędzenie, a są one zazwyczaj na tyle małe, że zmieszczą się w torebce lub kieszeni. Jeśli nie masz żadnych dobrych kropli do oczu, użyj chłodnego kompresu jako alternatywnej metody ulgi.
 4. Jeśli Twoje alergie są spowodowane przez kurz lub sierść zwierząt domowych, odkurzaj. Dużo. Kurz zbiera się szybko i może być trudny do zauważenia, dopóki nie jest go dużo. Zwierzęta domowe mogą zrzucać sierść szybko i często, a kiedy już myślisz, że usunąłeś całą sierść z kanapy, dywanu lub łóżka, nagle znajdujesz jej więcej, więc odkurzaj kilka razy w tygodniu.
 5. Myj dokładnie ręce wodą z mydłem i częściej zmieniaj pościel w sezonie wiosennym. Resztki alergenów unoszących się w powietrzu mogą pozostać na twoich rękach, ręcznikach i pościeli. Częstsze ich pranie może zminimalizować niektóre z Twoich reakcji alergicznych.

Choć może to być kuszące, nie pocieraj oczu. Może to w rzeczywistości nasilić reakcję alergiczną. Jeśli zauważysz, że używasz sztucznych łez więcej niż 4 razy dziennie, lub inne krótkoterminowe rozwiązania nie są wystarczające, porozmawiaj z lekarzem okulistą. Być może będziesz mógł otrzymać antyhistaminowe krople do oczu lub inne leki na receptę, które złagodzą twój dyskomfort.

Kiedy to coś więcej niż alergia

Niektóre objawy alergii oczu mogą być również oznakami chorób oczu, więc należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie reakcje, które nie ustępują po zakończeniu sezonu alergicznego.

Te objawy oczne mogą obejmować:

 • Suchość
 • Nadmierne łzawienie
 • Swędzenie
 • Utrzymujący się ból oczu
 • Zaczerwienienie
 • Opuchlizna

Objawy te mogą wskazywać na schorzenia oczu, takie jak:

 • Blepharitis (zapalenie powiek)
 • Zapalenie spojówek (różowe oko)
 • Otarcia rogówki
 • Choroba suchego oka
 • Styes (infekcja gruczołu ropnego, która powoduje guzek lub kształt przypominający pryszcz na powiece)

Alergie oczne i soczewki kontaktowe

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, porozmawiaj ze swoim lekarzem o jednodniowych soczewkach. Mogą one być świetną opcją dla osób cierpiących na alergie. Ponieważ soczewki jednodniowe są wyrzucane pod koniec dnia, nie ma potrzeby martwić się o gromadzenie się alergenów na soczewkach.

Rozważ przejście na okulary na jakiś czas. Nawet najwygodniejsze miękkie soczewki mogą być drażniące w sezonie alergicznym. Wykorzystaj okres wiosenny, aby nadać sobie nowy wygląd. Dzięki szerokiej gamie niesamowitych stylów do wyboru, w tym ekskluzywnych kolekcji okularów od najgorętszych projektantów, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jesteś pewien, co wybrać? Porozmawiaj ze swoim optykiem, który pomoże Ci znaleźć styl odpowiedni dla Ciebie.

Więcej na: http://kokonek.pl/